کاز هیرای به طور رسمی بازنشسته و از سونی و پلی استیشن جدا شد


کاز هیرای به طور رسمی بازنشسته و از سونی و پلی استیشن جدا شد
اشتراک گذاری در : facebook twitter plus + telegram

کاز هیرای که سال گذشته از سمت مدیرعاملی سونی کناره‌گیری کرده بود، به طور رسمی بازنشسته و با شرکت سونی خداحافظی کرد.

 

در فوریه سال ۲۰۱۸ کاز هیرای، مدیرعامل شرکت سونی که پیش‌تر وظیفه رهبری بخش پلی‌استیشن این شرکت را هم برعهده داشت، اعلام کرد که از سمت خود کناره‌گیری کرده و به‌عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره سونی فعالیت خود را ادامه خواهد داد. چندی پیش هیرای اعلام کرد از روز ۲۸ خرداد ماه ۱۳۹۸ از این مقام خود نیز کناره‌گیری و با شرکت سونی خداحافظی می‌کند و هدایت شرکت را به دست کنیچیرو یوشیدا می‌سپارد که از ماه آوریل سال قبل به‌عنوان مدیرعامل جدید سونی جایگزین هیرای شده بود.

 

آخرین روز کامل کاری هیرای در پلی‌استیشن و سونی روز سه شنبه ۲۸ خرداد بود. البته کمی پیش گزارش شده بود که او به‌عنوان مشاور ارشد درکنار مسئولان سونی باقی خواهد ماند و همچنان به ارائه مشاوره به درخواست تیم مدیریت سونی ادامه می‌دهد.

 

کاز هیرای در سال ۱۹۸۴ به Sony Music پیوست و در سال ۱۹۹۵ به Sony Computer Entertainment (در حال حاضر Sony Interactive Entertainment) منتقل و بالاخره در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان مدیرعامل و رئیس شرکت سونی انتخاب شد. هیرای در زمان ترفیع خود گفت که هدف او این است که مطمئن شود سونی همچنان شرکتی است که مشتریان را از لحاظ احساسی تحت تاثر قرار می‌دهد و الهام بخش و پاسخگوی حس کنجکاوی آنها باشد. بازی‌هایی مانند God of War ، The Last of Us و Uncharted 4: The Thief's End به همراه بسیاری از بازی‌های دیگر، نمونه‌هایی از تحقق چشم‌انداز هیرای هستند.

 

هیرای هدایت شرکت را به دست یوشیدا، که به‌تازگی در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۱۸ به‌عنوان مدیرعامل و رئیس شرکت انتخاب شده است، می‌سپارد. او در این رابطه گفت:

 

یوشیدا دارای تجربه‌ای گسترده و چشم انداز مناسب به همراه ویژگی‌های بی‌نظیر رهبری مورد نیاز برای مدیریت مجموعه‌ی متنوع کسب‌و‌کار سونی است؛ بنابراین فردی ایده آل برای هدایت این شرکت به سمت آینده محسوب می‌شود.

 

یوشیدا نیز در مورد هدف خود در این رابطه گفت که قصد دارد با تکیه بر پایه‌های تجاری ساخته شده توسط هیرای و با انجام اقدامات اصلاحی بیشتر، سبب افزایش رقابت جویی شرکت سونی به‌عنوان یک شرکت جهانی و دستیابی به رشد سود طولانی مدت این شرکت شود.

 

بنابر گفته‌ی یکی از منابع variety، یکی از دلایل کناره گیری هیرای، خستگی ناشی از برنامه سفر او در طی شش سال گذشته به‌عنوان مدیرعامل شرکت بوده است. پس از بازنشستگی، هیرای قصد دارد زمان بیشتری را با خانواده‌‌اش در خانه‌ی کالیفرنیای خود بگذراند.
نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است...

 

درست ! نظر شما با موفقیت ثبت شد!!!ارسال نظر